wybierz datę
Wrzesień
Śr
01
Cz
02
Pt
03
So
04
Nd
05
Pn
06
Wt
07
Śr
08
Cz
09
Pt
10
So
11
Nd
12
Pn
13
Wt
14
Śr
15
Cz
16
Pt
17
So
18
Nd
19
Pn
20
Wt
21
Śr
22
Cz
23
Pt
24
So
25
Nd
26
Pn
27
Wt
28
Śr
29
Cz
30
zobacz wszystko

Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
wtorek, 21 września 2021
DKF Klaps: Supernowa
Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę. 
Filmweb.pl
93''
wtorek, 21 września 2021
godz. 18:00
czwartek, 23 września 2021
Leszek Możdżer
Koncert jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianisty światowej klasy, odważnego eksploratora i oryginalnego twórcy, który wyróżnia się własnym językiem muzycznym. Leszek Możdżer objawia się jako twórca nowej stylistyki w muzyce jazzowej, gdzie brzmienie i klimat budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym stylem wykonawczym. Właśnie dlatego pianista przyjmowany jest jako elokwentny twórca jazzu młodego pokolenia. Koncert najpopularniejszego dzisiaj muzyka jazzowego w Polsce zapewni wyjątkowe doznania zarówno koneserom tego gatunku, jak i osobom, które dopiero zaczynają poznawać wyjątkowość jazzu.
0''
czwartek, 23 września 2021
godz. 20:00
Karnet - XX Krokus Jazz Festiwal
Karnet obejmuje następujące koncerty:
23.09.2021 godz. 19:00 Leszek Możdżer Solo (Kościół Garnizonowy)
24.09.2021 godz. 19:00 Anja Lechner and Francois Couturier (Teatr Norwida)
                   godz. 21:00 Shai Maestro Qurtet (Teatr Norwida)
                   godz. 23:00 Siema Ziema (Klub Kwadrat)
25.09.2021 godz. 19:00 Marcin Wasilewski Trio (JCK Kwadrat)
                   godz. 21:00 Erlende Apneseth Trio (JCK Kwadrat)
                   godz. 23:00 Chojnacki/Miguła Contemplations (Klub Kwadrat)
26.09.2021 godz. 18:00 Maciej Obara Quartet (Góra Szybowcowa)
                   godz. 20:30 Petter Eldh presents Koma Saxo (JCK Kwadrat)

Po zakupie karnetu prosimy o kontakt z kasą, aby wybrać miejsca na sali z miejscami numerowanymi!
0''
czwartek, 23 września 2021
godz. 20:00
piątek, 24 września 2021
Anja Lechner and Francois Couturier/Shai Maestro Quartet
Anja Lechner i François Couturier (część I)
Na scenie tegorocznego krokusa zagości wyjątkowy duet. Operując mnogością wpływów i wielokulturowym repertuarem, niemiecka wiolonczelistka i francuski pianista nie tylko odnajdują klimatyczne i ekspresyjne powiązania między odległymi źródłami, ale także tworzą nową muzykę, która odzwierciedla i ogniskuje jej inspiracje. Duet wyraża się swoim własnym głosem, czy to poprzez autorskie kompozycje, swobodne improwizacje nawiązujące do kantaty Bacha bądź argentyńskiego lamentu ludowego, czy też poprzez subtelne łączenie dzieł Henriego Dutilleux, Gii Kanchelego czy Anouara Brahema. Po niezwykle docenionym albumie z 2014 roku dla jednej z najważniejszych wytwórni na świecie ECM „Moderato cantabile”, będącym ich debiutem w duecie, Anja Lechner i François Couturier wciąż poszerzają pole swojej muzyki.
Shai Maestro (część II)
Shai Maestro (1987) jest jednym z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów swojego pokolenia. Od jego debiutu z własnym triem w roku 2011 Shai buduje silną, unikatową tożsamość osobistą i ukazuje niesamowitą biegłość muzyczną – czyniąc go wraz z zespołem, jednym z najsilniejszych i najbardziej zgranych składów w dzisiejszym świecie jazzu. Jak mówi sam artysta  „Ogromna historia jazzu jest wielką inspiracją, ale i wielkim wyzwaniem. Każdy z nas ma swój indywidualny dar, którym są wybory, jakich dokonujemy – czy zwracamy się w stronę dur czy moll, czy w kluczowym momencie gramy pianissimo czy fortissimo. Ja zawsze staram się pamiętać, by objąć historię, a jednocześnie nie starać się być niczym lub nikim innym – pozwolić, by muzyka wypływała ze mnie„ – Shai Maestro

0''
piątek, 24 września 2021
godz. 19:00
Siema Ziemia
Na scenie klubowej klubu „Kwadrat” zaprezentuje się znany zespół Siema Ziemia. Jest  to zainspirowany elektroniką akustyczny kwartet, który czerpie energie z kolektywnej improwizacji. Siema Ziemia stara się odwzorować wysoce zorganizowane struktury muzyki elektronicznej za pomocą akustycznych instrumentów. Artyści wierzą, że kultura klubowa i muzyka elektroniczna są w jakiś sposób połączone z prymitywną naturą człowieka, przybliżając go do katharsis.

0''
piątek, 24 września 2021
godz. 23:00
sobota, 25 września 2021
Muzyczny poranek dla dzieci 25 i 26 września 2021

25 września 2021 r. Sebastian Beliah and Olga Kozieł
26 września 2021 r. Buba Badije Kujateh
Bilet obowiązuje na dwa dni.
0''
sobota, 25 września 2021
godz. 11:00
Buba Badije Kuyateh
Buba Badjie Kuyateh; wirtuoz kory i kompozytor.’Jali Buba’ stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków w Gambii występując ze swoją grupą Nyodemaa Band. Jest również nauczycielem kory oraz organizatorem muzycznych wypraw do Gambii. W 2012 roku przyjechał do Polski. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska jest on artystą otwartym na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem. Efektem tej fascynacji był jego europejski projekt z pogranicza stylów muzycznych – Bantamba, którym zaprezentował się on szerszej publiczności. Niepowtarzalny dźwięk kory oraz otwartość Buby na inne style muzyczne zaowocowały współpracą z wieloma artystami, jak Stanisław Soyka, Milo Kurtis, Maria Pomianowska, Alina Mleczko, Urna Chahar Tugchi i inni.  Buba współpracuje z Ruhaniyat Music Festival w Indiach jako solista oraz koncertując z uznanymi muzykami indyjskimi.

0''
sobota, 25 września 2021
godz. 12:00
Mateusz Smoczyński Solo

Mateusz Smoczyński jest skrzypkiem jazzowym, który prowadzi swój kwintet. Znany jest głównie z czynnego udziału w takich formacjach jak Atom String Quartet, czy New Trio, a przez lata był członkiem amerykańskiego Turtle Island Quartet. Zebrane doświadczenie oraz mnogość projektów w jakich brał udział pozwala mu spróbować zupełnie czegoś innego – zmierzyć się samemu ze sobą podczas solowych występów. W programie solowego koncertu Mateusza Smoczyńskiego znajdują się głównie jego autorskie kompozycje oraz utwory jego mistrzów – Johna Coltrane’a, Zbigniewa Seiferta oraz Christiana Howesa. Nie zabraknie oczywiście spontanicznej improwizacji, tak istotnej w tego typu występach.

0''
sobota, 25 września 2021
godz. 15:00
Marcin Wasilewski Trio / Erlend Apneseth Trio
Marcin Wasilewski Trio (część I)

Marcin Wasilewski Trio w składzie: Marcin Wasilewski – fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kotntrabas oraz Michał Miskiewicz – perkusja to niekwestionowana gwiazda polskiego jazzu. Zespół jest uznawany przez międzynarodowych krytyków za jedną z najwybitniejszych i najbardziej unikalnych formacji jazzowych swojego pokolenia nie tylko w Europie, ciesząc się jednocześnie uznaniem fanów jazzu na całym świecie. To jeden z naszych skarbów narodowych i najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe. Od lat nagrywają dla prestiżowej wytwórni ECM Records z Monachium. Muzycy mający własny bardzo bogaty dorobek płytowy oraz liczne kooperacje z gwiazdami światowego jazzu – w Trio (Charles Lloyd, Joe Lovano, Nils Petter Molvaer), czy osobno (Branford Marsalis, Jan Garbarek, Manu Katche, Al Foster, Arild Andersen i wielu innych) znajdują się we wzrastającym momencie swojej kariery.

Erlend Apneseth Trio (część II)

Erlend Apneseth Trio to jeden z najbardziej innowacyjnych i znanych norweskich zespołów jazzowych. Wolny od wszelkich gatunków muzycznych w wyjątkowy sposób łączy brzmienie norweskiej muzyki ludowej, muzyki elektronicznej i rzecz jasna jazzu. Na kartach osiągnięć zespołu zapisały się prestiżowe nagrody i nominacje w uznanej wytwórni Hubro, z których ostatnie to nominacja do Nordic Music 2019.
Na rozległych trasach koncertowych zespół występuje przed szeroką publicznością, na którą składają się zarówno nowi, jak i oddani wielbiciele muzyki jazzowej. Prezentowana na scenach wyjątkowa improwizacja zespołu sprawia, że każde wydarzenie jest dla publiczności prawdziwych przeżyciem pełnym pozytywnych emocji. To właśnie innowacyjność i kunszt artystyczny składu przyciąga przed scenę rzeszę koneserów tego gatunku.
Trio tworzą Erlend Apneseth (skrzypce Hardanger), Stephan Meidell (gitara/live) i Øyvind Hegg-Lunde (perkusja/perkusja). Tych postaci nie trzeba przedstawiać fanom gatunku, a uznani na Świecie krytycy, kompozytorzy i artyści  wyrażają  o nich wyłącznie pozytywne opinie. 


0''
sobota, 25 września 2021
godz. 19:00
Chojnacki/Miguła Contemplations
“Contemplations” to projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: trębacza Jana Chojnackiego oraz pianisty Filipa Miguły. Do autorskiego kwartetu zaprosili kontrabasistę Bartka Chojnackiego oraz perkusistę Dawida Opalińskiego. By nadać brzmieniu mocnych, wibrujących barw zaprosili także gości: Jana Kantnera ( saksofon altowy), Adama Bławickiego ( saksofon tenorowy) oraz perkusjonistę Bartłomieja Pająka.

0''
sobota, 25 września 2021
godz. 23:00
niedziela, 26 września 2021
Batik Trio
Batik Trio: Noumassan Dembelé, Sébastien Beliah, Piotr Malec
Muzyka tria BATIK stoi na skrzyżowaniu kultur. Burkińczyk śpiewający i grający na korze, Polak grający na indyjskiej tabli i Francuz – kontrabasista jazzowy – trzy osobowości, których łączy miłość do muzyki i brzmienia swoich instrument w. Ich muzyka oparta jest na starożytnym repertuarze tradycyjnych afrykańskich pieśni. Każdy muzyk dodaje własne doświadczenie muzyczne, aby stworzyć niepowtarzalne akustyczne brzmienie. Grają piosenki o przodkach afrykańskich królów, życiu codziennym i miłości. Ich występy są pełne radości i pozytywnej energii.
0''
niedziela, 26 września 2021
godz. 12:00
Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński
MANIUCHA I KSAWERY to duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni. Niejednokrotnie sięgają również do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu. W 2017 odbyła się premiera ich debiutanckiej płyty “Oj borom, borom…”

OJ BOROM, BOROM… to próba stworzenia wielopłaszczyznowej opowieści na bazie archaicznych pieśni zachodniego Polesia. Punktem wyjścia są wiosenne, weselne i miłosne pieśni ze wsi Kurczyca pod Nowogradem Wołyńskim, zasłyszane opowieści, bajki zapisane w tych okolicach przez Oskara Kolberga.

Technika śpiewu, ładunek emocjonalny zawarty w samym materiale muzycznym, ale też pamięć sytuacji, ludzi, przyrody, opowieści towarzyszących pieśniom są pretekstem do wspólnego muzykowania. Opowieść snują wspólnie głos i kontrabas – jako równorzędni jej narratorzy.

Kontrabas nie tylko towarzyszy, ale też samodzielnie opowiada, dialoguje z pieśniami i opowieściami. Głos i kontrabas stają się równorzędnymi uczestnikami muzycznej sytuacji, ich role się przenikają, równoważą, wymieniają. W toku poszukiwań okazuje się, że muzyka wiejska i improwizowana to bliskie sobie języki, czy wręcz lokalne odmiany jednego języka.
0''
niedziela, 26 września 2021
godz. 15:00
Maciej Obara Quartet
Maciej Obara, który wraz z Karoliną Juzwą przejął od tego roku opiekę artystyczną nad naszym festiwalem, zaprezentuje się przed Państwem wraz ze swoimi kwartetem na wyjątkowym koncercie w Jeleniogórskim Aeroklubie na Górze Szybowcowej.
Urodzony w Jeleniej Górze, saksofonista i kompozytor wydający dla jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni jazzowych na świecie – ECM Records. Leader zespołu Maciej Obara Quartet, w którego skład wchodzą Dominik Wania (fortepian), Ole Morten Vagan (kontrabas), Gard Nilssen (perkusja) i z którym nagrał dwie najważniejsze w swojej karierze płyty: „Unloved” i „Three Crowns”. Podwójny zwycięzca nagrody Fryderyk 2018 i 2020 w kategorii Artysta Roku i Album Roku oraz laureat pierwszej nagrody w prestiżowym konkursie „BMW Jazz Welt Award”. Muzyk koncertujący na całym świecie oraz aktywnie działający na polskiej scenie muzyki improwizowanej.
Kwartet Obary jest zespołem wyjątkowym, który tworzy muzykę wielowarstwową. To sojusz niezwykle indywidualnych osobowości, instrumentalistów którzy oddali się współpracy w grupie, jednocześnie potrafiąc odnaleźć przestrzeń do własnej ekspresji. Doskonałą równowagę dla intensywnego brzmienia saksofonu altowego Obary, oscylującego między liryzmem i wybuchowością, stanowi Dominik Wania, pianista o doskonałej technice i klasycznym wykształceniu. 
0''
niedziela, 26 września 2021
godz. 18:00
Petter Eldh presents Koma Saxo
KOMA SAXO to międzynarodowy kwintet założony przez wizjonera, szwedzkiego basistę i producenta – PETTERA ELDHA. W skład zespołu wchodzi pięć mocnych nazwisk z Berlina, Helsinek i Sztokholmu, w tym Eldh na basie, perkusista Avant Christian Lillinger oraz linia saksofonów składających się z: Otisa Sandsjö, Jonasa Kullhammara i Mikko Innanena. Zespół charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym brzmieniem i muzyczną trajektorią, głęboko osadzoną na silnych fundamentach Black American Music.
KOMA SAXO to rewelacja dla każdego, kto szuka współczesnej muzyki jazzowej z przewagą i wizją. Dostajemy bujne akordy pełne zawieszenia od saksofonów, Lillinger i Eldh gwarantują zapierający dech w piersiach swing, a następnie rozpadają się w pełnych, swobodnych przebiciach, aby narodzić się na nowo. W swoich najspokojniejszych utworach pełni są prawdziwej pogody ducha i charyzmy, dzięki czemu nigdy nie popadają w sentymentalizm.
0''
niedziela, 26 września 2021
godz. 20:30
wtorek, 28 września 2021
DKF Klaps: Susza
Detektyw Aaron Falk wraca do rodzinnego miasteczka po ponad dwudziestoletniej nieobecności, aby wziąć udział w pogrzebie swojego dawnego przyjaciela. Zgodnie z ustaleniami lokalnej policji, zmarły miał przed samobójczą śmiercią zamordować swoją żonę i dziecko. Jest jednak coś, co od początku nie zgadza się w tej historii. Aaron zostaje w miasteczku kilka dni dłużej, by dowiedzieć się, co wydarzyło się naprawdę. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa może mieć związek z wydarzeniami sprzed dwudziestu lat i tajemniczym utonięciem młodej dziewczyny, z powodu którego lata temu Falk musiał opuścić miasto. 
Filmweb.pl
115''
wtorek, 28 września 2021
godz. 18:00
wtorek, 5 października 2021
Hometown
Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, foto-grafik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.
Filmweb.pl
75''
wtorek, 5 października 2021
godz. 18:00
sobota, 9 października 2021
Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady
Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowski i poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków. Pieśni Bułata Okudżawy już od lat 60-tych wykonywali najwięksi i najlepsi Polscy aktorzy. Okudżawa zresztą nigdy nie ukrywał swojej ogromnej sympatii do Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Zapraszamy na koncert pełen emocji i wzruszeń, podczas którego usłyszycie Państwo najważniejsze i najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy.

„Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady” to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. Będzie można usłyszeć np.: Piosenkę o niebieskim baloniku, Wybaczcie piechocie, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, legendarną Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Ostatni trolejbus, Piosenkę o Arbacie, Wańkę Morozowa, Puszkina i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Państwa 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych w najlepszym poetyckim, aktorskim i muzycznym wydaniu przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

W maju 2017 roku nakładem Wytwórni MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem „Krótka płyta o Okudżawie”. To album z piosenkami Bułata Okudżawy nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko „Modlitwa” czy „Puszkin”, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. „Piosenkę o młodym huzarze” w znakomitym polskim tłumaczeniu. Płyta ta szczególnie przypadła do gustu Pani Oldze Okudżawie, wdowie po legendarnym bardzie – i została umieszczona w zbiorach muzeum Bułata Okudżawy w Moskwie jako jeden z eksponatów – obok płyt, które nagrał sam mistrz.  Z początkiem 2020 roku ukazał się drugi album z interpretacjami twórczości Bułata Okudżawy - „Majster Bułat”.

Zespół Piramidy był ponadto dwukrotnie (2018, 2019r.)  zaproszony z koncertami  do Moskwy przez Panią Olgę Okudżawę.  Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata – w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Koncerty transmitowane były na żywo w telewizji w kilku krajach.

Program wykonują:
Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów”. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, w Zurichu, na Litwie – w Solecznikach i w Wilnie oraz w Rosji – w Moskwie w Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2).

Artur Chyb
 
Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.
 
Tomasz Imienowski
 

Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy projektami muzyki bluesowej. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie.
Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego.
Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (USA, Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Szwajcaria, Chorwacja, Litwa, Czechy). Koncertował także w radiu i telewizji.

0''
sobota, 9 października 2021
godz. 18:00
piątek, 15 października 2021
Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni
Zespół Artystyczny Don Vasyl i Roma powstał w 1987 roku. "Roma", ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła poszczycić się licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej "Paryskiej Olimpii". Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyl Junior, Elza, Patrycja, Carmen, Tobi i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Zespół w dalszym ciągu kultywuje tradycje artystyczne Romy.
0''
piątek, 15 października 2021
godz. 18:00
niedziela, 17 października 2021
Kobieta idealna

Greta i Albert to małżeństwo aktorów, którzy wiodą szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku.

Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich pokonuje problem na własny sposób. Greta stawia mu czoła za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Przyszłość... Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem?

W pewnym momencie w życiu małżeńskiego pojawiają się bracia. Modest to lekarz medycyny estetycznej oferującym Grecie wieczną młodość, a może i miłość? Jego starszy brat, Gerard to mecenas, który reprezentuje tylko bogatych i wpływowych klientów. Który z nich skrywa tajemnicę?

A gdyby pewnego dnia Twoja ciotka umarła i zapisała Ci w spadku siedemdziesiąt milionów dolarów? Mecenas Gerard musi skontaktować się z Gretą, żeby przekazać jej spadek. Od tej chwili gra toczy się o wysoką stawkę.

Albert przypadkowo odbiera telefon od mecenasa i wymyśla plan akcji, żeby jako Greta przejąć spadek. Nie spodziewa się, że mecenas już dokładnie wszystko zaplanował aby wyłudzić majątek. Kto ostatecznie wpadnie w czyją pułapkę i kto okaże się mistrzem blefu? Czy na pewno wszystko jest takie, jak nam się wydaje?

Wspaniała komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na z humorem pokazuje rozterki każdego z nas. Sekret, spisek, zmowa, oszustwo, gierki, romans; jak się w tym wszystkim nie pogubić, skoro każdy ma coś do ukrycia? Wszyscy grają przemyślane przez siebie role. Uleczyć ich może tylko prawdziwa miłość, ale jak się połapać, kto jest kim, żeby odpowiednio ulokować uczucia?

0''
niedziela, 17 października 2021
godz. 18:00
wtorek, 19 października 2021
O nieskończoności
"O nieskończoności" wzbogaca filmowy dorobek Roya Anderssona o refleksję na temat ludzkiego życia w całym jego pięknie i okrucieństwie, świetności i banalności. Wędrujemy tu jak we śnie, a narrator prowadzi nas niczym Szeherezada. Błahe chwile mają te same znaczenie, co momenty historyczne. Para unosi się nad ogarniętą wojną Kolonią; w drodze na przyjęcie urodzinowe ojciec zatrzymuje się, by w deszczu zawiązać córce sznurowadła; nastolatki tańczą przed kawiarnią; pokonana armia zmierza do obozu jenieckiego. Film "O nieskończoności" - będąc jednocześnie odą i lamentem - prezentuje kalejdoskop tego, co ludzkie, oraz nieskończoną historię wrażliwości istnienia.
Filmweb.pl
78''
wtorek, 19 października 2021
godz. 18:00
La Gomera
"La Gomera" zaczyna się jak klasyczny czarny kryminał, by szybko skręcić w rejony kina autorskiego. Głównym bohaterem jest skorumpowany policjant (VladIvanov), który przybywa na tytułową wyspę, chcąc załatwić jeden ze swoich ciemnych interesów. Aby utrzymać wszystko w tajemnicy, musi opanować lokalny język gwizdów zwany silbo. Jakby tego było mało, w życiu mężczyzny pojawia się zjawiskowa femmefatale o imieniu Gilda (Catrinel Marlon).
Filmweb.pl
95''
wtorek, 19 października 2021
godz. 18:00
wtorek, 26 października 2021
Aida
Jasmila Žbanić pokazuje w tym poruszającym dramacie, przeboju festiwalu w Wenecji, jedną z naj-czarniejszych kart współczesnej historii Europy – masakrę w Srebrenicy. Główną bohaterką jest tłumaczka (Jasna Duričić) – ktoś między zagubionymi stronami, starająca się scalić świat zmierzający ku zagładzie. Klasyczną, męską optykę wojny zastępuje nieoczywiste spojrzenie kobiet – głównej protagonistki oraz urodzonej w Sarajewie bośniackiej reżyserki. To film, który zostaje mocno w głowie, porusza do żywego, rozszarpuje serca widzów. Ale robi to nie na zasadzie terapii wstrząsowej, lecz subtelnie, dzięki przemyślanej konstrukcji, rewelacyjnej reżyserii (to najlepszy film Žbanić od czasu berlińskiego sukcesu Grbavicy), genialnego montażu Jarosława Kamińskiego. Nominowaną do Oscara Aidę powinno się pokazywać obowiązkowo w szkołach, także naszych, jako ostrzeżenie i humanistyczną lekcję współczesnej historii.
Filmweb.pl
104''
wtorek, 26 października 2021
godz. 18:00
piątek, 19 listopada 2021
Cudowna terapia
Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują "istnienie we dwoje". Terapia - to oddziaływanie na człowieka za pomocą leków lub bez użycia farmaceutyków w celu przywracania zdrowia fizycznego lub psychicznego. Szanowni Państwo, wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy Wam troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.
Tylko dla widzów dorosłych :)
0''
piątek, 19 listopada 2021
godz. 19:00
czwartek, 20 stycznia 2022
Miłosna pułapka
Znakomita komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną walkę między kobietą i mężczyzną. Stawką jest prawdziwa miłość. Kim byśmy byli, gdyby nie ona? Tak jak w życiu, podobnie między głównymi bohaterami relacje ewaluują wywołując coraz silniejsze emocje. Czy pokonają strach przed bliskością? Czy zdadzą się na instynkt? Czy zrozumieją, czego chcą od życia i co są gotowi poświęcić, żeby dostać to, czego pragną?

Spektakl dla widzów dorosłych!
0''
czwartek, 20 stycznia 2022
godz. 19:00