wybierz datę
Październik
Nd
01
Pn
02
Wt
03
Śr
04
Cz
05
Pt
06
So
07
Nd
08
Pn
09
Wt
10
Śr
11
Cz
12
Pt
13
So
14
Nd
15
Pn
16
Wt
17
Śr
18
Cz
19
Pt
20
So
21
Nd
22
Pn
23
Wt
24
Śr
25
Cz
26
Pt
27
So
28
Nd
29
Pn
30
Wt
31
zobacz wszystko

Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
sobota, 7 października 2023
Bajkowa Sobota - Bajkowa Jesień w Przystani
Jesień to piękna pora roku, zachwyca nasyconymi barwami otaczającej nas przyrody, rozpieszcza ostatnimi ciepłymi promieniami słonecznymi, kojarzy się z kolorowymi spadającymi liśćmi czy też kasztanami. I my podczas warsztatów chcemy się zachwycić wspólnie z Państwem pięknem tej pory roku i zabrać jednocześnie w podróż po różnych baśniach i bajkach. Wykonacie proste ale piękne prace plastyczne, które można będzie zabrać do domu. Weźmiecie udział w quizie z nagrodami na znajomość bajek, ale przede wszystkim spędzicie wspólnie czas na kreatywnej zabawie.

150''
sobota, 7 października 2023
godz. 11:00
wtorek, 10 października 2023
DKF Klaps: Reality
Objawienie Berlinale z rewelacyjną Sydney Sweeney (Euforia, Opowieść podręcznej, Biały lotos) w roli głównej. Filmowy debiut TinySatter to kameralny thriller, którego scenariusz jest oparty na transkrypcie prawdziwego przesłuchania pracowniczki rządowej o imieniu i nazwisku Reality Winner przez agentów FBI. Ci pewnego dnia odwiedzają ją w domu z nakazem przeszukania i poważnymi podejrzeniami. Rozpoczyna się gra nerwów, pełen napięcia spektakl, atmosfera zagęszcza się z każdą minutą. Jednocześnie w trakcie przesłuchania wyłania się obraz Reality jako typowej przedstawicielki millenialsów. Film Satter ogląda się jak porażającą opowieść o starciu jednostki z polityczną machiną, który idzie podobną drogą, co pamiętna Asystentka Kitty Green.
Marcin Pieńkowski
83''
wtorek, 10 października 2023
godz. 18:00
sobota, 14 października 2023
Zeppelinians
Zeppelinians - zespół, który powstał z miłości do muzyki LED ZEPPELIN. Założony w 2016 roku przez fanów oraz profesjonalnych muzyków mieszkających w Trójmieście. To czterech wyśmienitych instrumentalistów, oraz zjawiskowy wokalista, którym jest Maksymilian Kwapień (finalista 9 edycji The Voice of Poland). Mają na koncie występy w Polsce, jak i za granicą. Można ich było zobaczyć na takich festiwalach jak: 
* Gdańsk Tribute Festival 2017, 
* Blues Festival Gdynia 2019, 
* Alytus Blues Festival 2019 (Litwa), 
* Olecko Active Festival 2019, 
* Otwock Blues Festival 2020, 
* Docesna Festival - Zatec 2021 (Czechy), 
* International Blues Festival Bluesonalia - Konin 2021.
Działalność zespołu została dostrzeżona m.in. przez jednego z najbardziej znanych, i najdłużej pracujących redaktorów Polskiego Radia, Piotra Kaczkowskiego, za sprawą którego można było usłyszeć utwory LED ZEPPELIN w wykonaniu Zeppelinians na antenie Radiowej Trójki. Zespół gościł również kilkakrotnie na antenie Polskiego Radia Gdańsk.
Ich koncerty to prawie dwugodzinne, pełne pasji i niesamowitej energii przedstawienie. Jeśli jesteś fanem Zeppelinów nie możesz tego przegapić.
0''
sobota, 14 października 2023
godz. 19:00
wtorek, 17 października 2023
DKF Klaps: Sytuacja awaryjna
Wagon kolejowy bywa miejscem wielu niezwykłych spotkań. Choć podróżujący pasażerowie zwykle w dużej mierze skupieni są na sobie, gdy tylko coś przestaje iść zgodnie z planem, zaczynają się integrować i nawiązywać nowe znajomości. Tak dzieje się z bohaterami „Sytuacja awaryjna” i nie chodzi tu o zwykłe opóźnienie. Kiedy okazuje się, że na skutek nieszczęśliwego wypadku w pociągu brakuje prowadzącego go maszynisty, do grupy zamkniętych w wagonie ludzi dociera, że są zdani wyłącznie na siebie.Wśród nich znajdują się między innymi: członkowie zespołu muzycznego, małżeństwo w średnim wieku, mały chłopiec, właściciel zakładu pogrzebowego. Wszyscy mają wspólny cel - jak najszybciej zatrzymać skład i się z niego wydostać. W tym samym czasie lokalne władze planują akcję ratunkową.Opierając się na prawdziwej historii, reżyser „Właścicieli” przedstawia pełną absurdu komedię charakterów. Umiejscawia akcję w niewielkiej przestrzeni, co sprzyja konfrontacji różnych typów osobowości i reprezentowanych przez nich poglądów. Czy bohaterowie w imię wyższego celu będą w stanie się ze sobą dogadać?
Opis dystrybutora
103''
wtorek, 17 października 2023
godz. 18:00
wtorek, 24 października 2023
DKF Klaps: Niewinni czarodzieje
Warszawa, początek lat 60. XX w. Bazyli, lekarz i perkusista jazzowy, spędza w swojej kawalerce noc z Pelagią, dziewczyną poznaną w klubie nocnym. Młodzi ludzie wdają się w dość cyniczną grę słowną, a potem w hazard, który zależnie od wyniku rozgrywki, może doprowadzić do seksu. Naprawdę są cyniczni, czy maskują tylko pragnienie miłości? Nowa Fala w nostalgicznym polskim wydaniu: „piękni dwudziestoletni”, oddychając powietrzem politycznej Odwilży, żyją z dnia na dzień. Słuchają zakazanego przedtem jazzu i sami grają tę muzykę (samego Krzysztofa Komedy!). Włóczą się po lokalach rozrywkowych, rozbijają skuterami, podrywają… Ci „niewinni czarodzieje” z kultowego filmu Andrzeja Wajdy (tytuł, zaczerpnięty z „Dziadów” Mickiewicza, daje dziś drugą, obok Hłaskowskich „pięknych dwudziestoletnich”, nazwę tamtemu pokoleniu) rozzłościli władze PRL sposobem bycia dalekim od wzorców socjalistycznej ideologii. Tak było kiedyś. Teraz raczmy się jazzem Komedy, finezyjnymi dialogami ze scenariusza Jerzego Andrzejewskiego i Jerzego Skolimowskiego, klimatem Warszawy sprzed z górą półwiecza i widokiem jej ówczesnych „niebieskich ptaków”: Cybulskiego, Komedy, Polańskiego, Trzaskowskiego, którzy towarzyszą Tadeuszowi Łomnickiemu i debiutującej Krystynie Stypułkowskiej. 
Andrzej Bukowiecki
83''
wtorek, 24 października 2023
godz. 18:00
czwartek, 26 października 2023
Krokus Jazz Festiwal - Henryk Miśkiewicz
Koncert w wykonaniu Kwartetu Henryka Miśkiewicza składa się z autorskich aranżacji  tematów  kultowych polskich filmów. Lider wybrał te, które w większości osobiście nagrywał. Jest to podróż sentymentalna w nowej, jazzowej odsłonie. Przy okazji artysta składa hołd kompozytorom wnoszącym swój znaczący wkład do polskiej kinematografii. Należy zaznaczyć, że na wielu ścieżkach dźwiękowych słychać charakterystyczne brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza . Za ten niezwykły , własny ton , melodykę i  improwizację otrzymał wiele prestiżowych nagród jak kolejne  MATEUSZE( nagrody Programu Trzeciego Polskiego Radia) czy FRYDERKI ( nagrody Akademii Fonograficznej) w tym  ostatni ZŁOTY FRYDERYK za całokształt osiągnięć artystycznych oraz ostatni z okazji 100-lecia ZAIKS-u STATUETKA za niezwykły kunszt wykonawczy i  wrażliwość w odtwarzaniu i tworzeniu polskiej muzyki. W lutym 2023 roku otrzymał Złoty Medal  „Zasłużony Kulturze  Gloria Artist „ a miasto rodzinne Kozuchów przyznało mu tytuł Honorowego  Obywatela Kożuchowa
Koncert Henryka  bazujący głównie na polskiej muzyce filmowej przypomina to,  co porusza i  nie powinno ulec zapomnieniu. Bowiem muzyka tworzy z filmem jednorodną całość, podnosi walory artystyczne filmu. Opowiada o tym saksofonista, Henryk Miśkiewicz, wykonawca głównych wątków filmowych i tematów oraz własnych improwizacji dopasowanych do klimatu scen filmowych. Dzieki temu ,że Artysta poznał osobiście kompozytorów, tajniki ich twórczej pracy, a w filmach stał się ich uzupełnieniem i "muzą" , możemy usłyszeć wiele anegdot związanych z ta pracą. Nikt inny tak jak on nie potrafi zagrać słynnego solo saksofonowego, rozpoczynającego film "07 Zgłoś się", z muzyką Włodzimierza Korcza, czy stworzyć niepowtarzalny klimat do filmów z muzyką Michała Lorenca, w „Różyczce" i jego pierwszym filmie "Psy", oraz w drugiej serii "Czterdziestolatka" Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Miłośnicy filmu i talentu Henryka Miśkiewicza mogą się o tym przekonać śledząc ścieżki dźwiękowe poszczególnych filmów , albo przychodząc na koncert poświęcony muzyce filmowej w wykonaniu kwartetu lidera 

Henryk Miśkiewicz - saksofony, 
Wojciech Majewski - fortepian, 
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas,
Michał Miśkiewicz - perkusja. 
0''
czwartek, 26 października 2023
godz. 19:00
KARNET Krokus Jazz Festiwal
Krokus Jazz Festiwal to międzynarodowy festiwal jazzowy organizowany corocznie w Jeleniej Górze przez Jeleniogórskie Centrum Kultury we współpracy z ośrodkami kultury z Niemiec i Czech.

Karnet obowiązuje na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu w dniach 26-29 października 2023 r.
0''
czwartek, 26 października 2023
godz. 19:00
piątek, 27 października 2023
Krokus Jazz Festiwal: Kuba Więcek
Kuba Więcek – urodzony w 1994 roku saksofonista i kompozytor to najmłodszy bohater kultowej serii Polish Jazz. Według czytelników Jazz Forum w 2018 roku jest trzecim najlepszym muzykiem w kategorii saksofonu altowego, tuż po Henryku Miśkiewiczu i Macieju Obarze. Artysta inspiruje się między innymi twórczością Kanye’a Westa. Do gościnnego udziału na swojej drugiej płycie zaprosił Marcina Maseckiego, odpowiadającego za muzykę do nominowanego do Oscara filmu „Zimna wojna”.

Kształcił się w kopenhaskim Rhythmic Music Conservatorium. Sięga po elektronikę, muzykę klasyczną, folk, rock, hip-hop, a obok albumów Coltrane’a i Parkera na jego półkach znajdują się także nagrania Steve’a Reicha i Toma Waitsa.

W 2017 roku otrzymał nagrodę Mateusza Trójki za „wyjątkowy kunszt kompozytorski i talent wykonawczy”. W 2018 jego debiutancka płyta „Another Raindrop” przyniosła nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Nagrana wraz z Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą ukazała się nakładem Polskich Nagrań „Muza” w serii „Polish Jazz”. W ten sposób Kuba Więcek stał się pierwszym od 28 lat i jednocześnie najmłodszym debiutantem w historii tej serii.

Kolejna płyta, „Multitasking”, to dzieło tego samego składu. Kuba Więcek jest przekonany, że Michał Barański i Łukasz Żyta są w stanie zagrać wszystko, co skomponuje. Przy drugiej płycie Więcek pisał utwory specjalnie z myślą o tym zespole. Zaprosił Barańskiego i Żytę do wypłynięcia na głębsze wody i wyjścia ze strefy komfortu. Muzycy postawili sobie za cel pogłębione poszukiwania brzemienia, formy i samego znaczenia muzyki, zainicjowane już na albumie „Another Raindrop”. Druga płyta tria niesie nowe kombinacje dźwięków, blisko- i dalekowschodnie inspiracje, a także twórczą radość i wielobarwność kompozytora-saksofonisty, co podkreśla projekt okładki, którą wykonał jeden z najaktywniejszych twórców polskiej sceny niezależnej – Macio Moretti.

Jako muzyk i kompozytor Kuba Więcek udziela się w wielu przedsięwzięciach. Koncertuje także jako solista z elektronicznym podkładem, a na swoim koncie ma solową płytę nagraną w studiu Seigena Ono, producenta i inżyniera dźwięku, który współpracował między innymi z Ryuichim Sakamoto. Płyta ta jest dostępna na audiofilskim rynku japońskim.

0''
piątek, 27 października 2023
godz. 19:00
Krokus Jazz Festiwal: Boogie Skiedrzyński Trio
Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (specjalność: gitara jazzowa) oraz Akademię Muzyczną im Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie gitary jazzowej. Od października 2019 roku jest wykładowcą w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Zielonogórskim (gitara jazzowa). Jego dotychczasowa aktywność skupiała się na roli muzyka sesyjnego. Współpracował między innymi z Naaman'em, Jahnaration, Kamilem Bednarkiem, Igorem Herbutem, Natalią Kukulską, Charlie B, Krzysztofem Cugowski, teatrem muzycznym Capitol i brał udział w wielu telewizyjnych i festiwalowych produkcjach. Jego dorobek płytowy to głównie rockowe oraz popowe wydawnictwa, m.in. “Kamil Bednarek - MTV Unplugged” (2019).

Skład zaprezentuje utwory z płyty Passed Lines, która jest jest pierwszą autorską płytą, uznanego gitarzysty sesyjnego Boogie Skiedrzyńskiego.  
Artysta, po latach wspierania na scenie i w studio uznanych artystów polskich i zagranicznych  takich jak: Kamil Bednarek, Kuba Badach i Natalia Kukulska,  Jahnaration, Naaman, i Pressure, postanowił nagrać swój własny materiał. “Przez wiele lat grałem na scenie jako sideman i robiłem, co do mnie należy, bo to istotna rola. Udało mi się wreszcie zacząć robić co chcę”. 
 
“Płytą "Passed Lines" (wyd. SJRecords) debiutuje jako samodzielny artysta i - napiszę to od razu, żeby nikogo nie trzymać w niepewności - wpisuje się na krótką listę polskich jazzmanów, których można wysłać na dowolny festiwal na świecie, a spodobają się co najmniej tak samo, jak ci, których nazwiska będą wydrukowane na plakatach największą czcionką.” - Adam Domagała 

Zawartość albumu to dziewięć autorskich kompozycji lidera, utrzymanych we współczesnym duchu muzyki jazzowej o wyraźnym, akustycznym kolorze oraz zreharmonizowanym standardem Body and Soul autorstwa Johnny’ego Greena. 
 
Dużą zaletą wydawnictwa jest różnorodność brzmieniowa i  stylistyczna. Osiem utworów zostało zarejestrowanych w trio, pozostałe dwa to miniatury na gitarę solo (Body and Soul, Ajisai).
 
Grę Boogiego wyróżnia współczesne podejście do jazzowej improwizacji - kreatywne polifoniczne poszukiwania połączone z dużą dawką gitarowej ekspresji. Ogromną rolę w koncepcji gitarzysty ma dbałość o jakość brzmienia, zarówno gitary, jak i całego zespołu. Przestrzeń, polifonia, kreatywne poszukiwania sonorystyczne i melodyczne – tak brzmią utwory z nowej płyty Skiedrzyńskiego. 
 
W nagrywaniu utrzymanych w nowoczesnym stylu, zaawansowanych technicznie,  autorskich kompozycji Skiedrzyńskiego udział mieli także znakomici instrumentaliści: Grzegorz Piasecki (kontrabas) i Mateusz Maniak (perkusja).

0''
piątek, 27 października 2023
godz. 21:00
sobota, 28 października 2023
Krokus Jazz Festiwal: Tomasz Pruchnicki Quartet feat. Dominik Wania
Tomasz Pruchnicki Quartet jest grupą o nietypowym składzie, gdzie synergiczna reakcja fortepianu i organów Hammonda scala bieguny saksofonu i perkusji. Repertuar złożony z kompozycji Tomasza Pruchnickiego staje się kanwą dla indywidualnej i kolektywnej improwizacji wszystkich muzyków. W witalnej muzyce TPQ znajdziemy taniec czterech żywiołów, europejską muzykę jazzową, reminiscencje muzyki ludowej i live electronics.

Grupa w składzie:
Tomasz Pruchnicki – saksofony, kompozycje, elektronika
Dominik Wania – fortepian
Kajetan Galas – organy Hammonda
Przemysław Jarosz – perkusja

Tomasz Pruchnicki
Saksofonista, kompozytor, eksperymentator. Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu. Laureat konkursów, m.in. Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festiwal, Festiwalu Big Bandów Nowy Tomyśl, Bielskiej Zadymki Jazzowej, „Rura-Live” we Wrocławiu.
Stypendysta Ministra Kultury. Brał udział w nagraniu albumów takich jak m.in.: Organizacja z zespołem JWP.org(2004) (T.Pruchnicki, D.Wania, J.Fedkowicz, W.Fedkowicz, J.Pilch), ”Back to The Presence”z zespołem Quintessence Eryka Kulma (2005), Missa Pacis z sextetem M.Wawrzynowicza (2008). W roku 2015 na festiwalu Jazz Nad Odrą ma miejsce premiera autorskiej płyty kwartetuTomasza Pruchnickiego pt.Gnomonika (M.Kądziela,G.Piasecki,W.Buliński). W roku 2016 bierze udział w nagraniu albumu grupy Yarosh Organ Trio (P.Jarosz,T.Pruchnicki,K.Galas), następnie kolejnych płyt tego zespołu Alterakcje (2018), Progressive synthesis(2021) oraz z zespołem Zawartko/Piasecki albumu Wagabunda(2021).
Aktualnie zaangażowany jest w autorski projekt Total Immersion z zespołem TomaszPruchnickiQuartet (D.Wania, K.Galas, P.Jarosz).

Współpracował m.in z takimi artystami jak :
K.Knittel, R.Lakatos, L.Możdżer, N.Kołodziejczyk, T.Sudnik, H.vanKoolwijjk, Z.Namysłowski, E.Kulm, P.Wojtasik, R.Majewski, J.Pilch, Z.Wegehaupt, J.Kochan, PolskaOrkiestra Radiowa  .dyr.W.Michniewskiego, P.Jarosz, K.Galas, D.Reeves i NFM Filharmonia Wrocławska, A.Mazur, TheFilmHarmonyOrchestra, B.Pernal, A.Lesicki, D.Wania, J.i W.Fedkowicz, A.Lepka, P.Dziubek, Ł.Perek, J.Olejnik, D.Fortuna, A.Kowalewski, S.Klima, A. Święs, A.Zielak, P.Tomaszewski, J.Pilch, R.Murakowski, P.Kaczmarczyk, J.K.Seguin, E.Stemmender, F. Henkelhausen, F.Merlo, M.Adamczak, Ł.Żyta, Ł.Poprawski, Tonda Kinoko, Charles Bjorn Dreyer i wielu innych.

Pianista Dominik Wania dołączył do elitarnego grona artystów nagrywających dla ECM Records, a sygnowany jego nazwiskiem „Lonely Shadows” to pierwszy w historii solowy album polskiego muzyka wydany przez tę najbardziej prestiżową wytwórnię jazzową na świecie.
Jesienią 2019 roku, podczas dwudniowej sesji nagraniowej w Lugano Dominik Wania postawił na pełną improwizację. Do sali koncertowej szwajcarskiego radia przyszedł bez przygotowanych wcześniej utworów, czy nawet szkiców kompozycji. Dzięki temu słuchając płyty „Lonely Shadows” jesteśmy świadkami procesu tworzenia, który jest zupełnie unikalny. Na drugi autorski album polskiego pianisty fani musieli czekać aż siedem lat. Tyle czasu minęło od głośnego debiutu –
płyty „Ravel” nagranej w trio, która została obsypana nagrodami, m.in. dwiema statuetkami Fryderyk (w kategoriach Jazzowy Album Roku i Jazzowy Debiut Roku) oraz nagrodą TVP Kultura „Gwarancje Kultury”. I tym razem czołowy polski pianista jazzowy nie rezygnuje z wyraźnych wpływów kompozytorów klasycznych, takich jak Maurice Ravel, Siergiej Prokofiew, Aleksandr Skriabin, czy Erik Satie. Muzyka Wani jest pomostem położonym między czystą wolnością improwizacji, wywodzącej się z muzyki jazzowej, a pianistyką przesiąkniętą europejską muzyką klasyczną. Podobnie jak nowy album, tak i solowe koncerty artysty są zaproszeniem do odkrycia świata dźwięków budowanego
zgodnie z zasadą „tu i teraz”.
Dominik Wania rozpoznawalność na muzycznym rynku zaczął zdobywać grając u boku Tomasza Stańko. Zaproszenie od legendarnego jazzmana otrzymał zaraz po skończeniu studiów w New England Conservatory of Music w Bostonie. Podczas czteroletniej współpracy z trębaczem, w jego zespole, Wania poznał swojego kolejnego muzycznego partnera – saksofonistę Macieja Obarę, którego kwartet współtworzy do dziś. Jedna z najważniejszych polskich formacji ostatnich lat pozwoliła pianiście rozwinąć swój talent i rozpocząć karierę międzynarodową. Wraz z zespołem Obary odwiedził
najlepsze jazzowe sale i festiwale na świecie, a także nagrał sześć płyt, z czego dwie ostatnie również znalazły się w katalogu ECM Records. Wania działa wielotorowo, bo poza występami i nagraniami w licznych jazzowych konstelacjach, poświęca się też pracy dydaktycznej w murach Akademii w Krakowie i Katowicach, a także nagrywa muzykę filmową we współpracy ze Zbigniewem Preisnerem

0''
sobota, 28 października 2023
godz. 17:00
Krokus Jazz Festiwal: Joscho Stephan Quartet
Joscho Stephan to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry. 
Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności. 
Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem gypsy jazz lub gypsy swinging guitar, którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem. Joscho Stephan zwany jest też często następcą legendarnego Django Reinhardta. Joscho Stephan koncertuje i nagrywa, w czym 
towarzyszą mu znakomici artyści – gitarzysta Sven Jungbeck, basista Volker Kamp, skrzypek Sebastian Reimann, akordeonista Heinz Hox i wielu innych. 

„Swinging Strings”, „Swing News”, „Django Forever”, 
„Acoustic Live” – to płyty, które w muzycznej biblioteczce każdego miłośnika gitary akustycznej znaleźć się muszą i z pewnością na ich okładkach nie zagości kurz. 

„Joscho Stephan gra jak opętany. Niewiarygodne. Istne szaleństwo!” – tego rodzaju określeń wielcy muzycy jazzowi, jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate, używali, by wyrazić entuzjazm i podziw dla jego talentu po wspólnych koncertach. Często zwany jest także „najszybszym 
gitarzystą świata”! 

Joscho Stephan regularnie koncertuje w Europie, USA i Australii z topowymi gitarzystami – Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, a także wraz ze swoim zespołem uczestniczy w wielu znaczących 
europejskich festiwalach. Jego koncertowe występy w nowojorskim Lincoln Center czy w amerykańskim Nashville były znakomicie recenzowane.

0''
sobota, 28 października 2023
godz. 19:00
Krokus Jazz Festiwal: Horntet

Laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu Young Crocus Jazz Contest, organizowanego w ramach festiwalu. Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków - absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Charakterystyka brzmienia zespołu opiera się na jazzie lat 60-tych, który w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi muzyki współczesnej i nietuzinkowej werwie daje nam obraz surowego, elektryzującego i fakturalnie zaawansowanego brzmienia.

W repertuarze oprócz własnych kompozycji znajdują się również aranżacje standardów jazzowych Horace'a Silvera i Theloniousa Monka. Zespół został doceniony na wielu konkursach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku otrzymał I miejsce na konkursie Tarnów International Jazz Contest w kategorii zespołowej Open, w 2021 roku uznany za najlepszy zespół XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, a w 2022 roku zespół zdobył tytuł finalisty konkursu 47. Klucz do Kariery w Gorzowie Wlkp. oraz Grand Prix konkursów: Blue Note Poznan Competition, 24. Bielska Zadymka Jazzowa w Katowicach, 58. Jazz nad Odrą we Wrocławiu. W 2022 roku ukazała się również płyta: "Live at Radio Katowice", a w 2023 w związku z wygraną w konkursie “Jazzowy Debiut Fonograficzny” (org. NIMiT) ukaże się debiutancka studyjna płyta zespołu, nakładem wydawnictwa ForTune.

 

Skład zespołu:

Robert Wypasek - saksofon tenorowy i sopranowy

Szymon Ziółkowski - saksofon altowy i sopranowy

Bartłomiej Leśniak - fortepian

Mikołaj Sikora - kontrabas

Piotr Przewoźniak – perkusja

0''
sobota, 28 października 2023
godz. 21:00
niedziela, 29 października 2023
Krokus Jazz Festiwal: Robert Jarmużek, Katarzyna Pakowska
Jarmużek/Pakowska to wrocławski duet łączący dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka śpiewu tradycyjnego Kasia
Pakowska z zespołu Kosy i Robert Jarmużek pianista i kompozytor z zespołu Mikromusic stworzyli interesującą i bogatą aranżacyjnie muzykę, która oprócz walorów artystycznych
ma w sobie prostotę i tęsknotę za wspólnym śpiewaniem. Ich muzyka to opowieść o korzeniach i tożsamości, a ich koncerty zacierają granice między sceną a publicznością. Jarmużek/Pakowska wciągają w świat pieśni, które wciąż są aktualne i potrzebują być
wyśpiewane przez wszystkich.
Duet zaprezentuje materiał z płyty „PRZED SKOŃCZENIEM ŚWIATA” Muzyka z Dolnego Śląska.
0''
niedziela, 29 października 2023
godz. 17:00
Krokus Jazz Festiwal: Sarah McKenzie
Sarah McKenzie to australijska pianistka jazzowa, kompozytorka, wokalistka i liderka zespołu, której swobodny styl, umiejętność pisania piosenek i wyraźne liryczne poczucie swingu przyciągnęły porównania do Blossom Dearie i Diany Krall.
McKenzie urodziła się w Melbourne w Australii i zaczęła grać na fortepianie w wieku dziewięciu lat. Przez cały okres liceum Sarah była członkinią szkolnego zespołu i uczyła się gry na trąbce oraz fortepianie. Stamtąd poszła na uniwersytet w Perth's "West Australian Academy of Performing Arts" (WAAPA), tej samej instytucji, która dała początek
Hugh Jackmanowi, Marcusowi Grahamowi i Lisie McCune. Sarah ukończyła
licencjat z jazzu, zdobyła stypendium Jacka Bendata, a także hawajską nagrodę dla "najwybitniejszego absolwenta jazzu".
Występowała również jako wokalistka wspierająca na trasie "Call Me Irresponsible" Michaela Buble. Po powrocie do Melbourne przez sześć lat studiowała z australijską gwiazdą jazzu Jamesem Morrisonem i wygrała stypendium dzięki zaangażowaniu w jego program rozwoju "Generations in Jazz". Podpisała kontrakt z ABC Records i nagrała swój pierwszy album dla tej wytwórni w 2020 roku. Zatytułowany "Don't Tempt Me", składał się z klasycznych utworów popowych, bluesowych i jazzowych, a także jej oryginalnych produkcji. W tym samym roku uwaga, jaką zdobyła, przyniosła jej występ na trasie koncertowej Chrisa Bottiego.
W 2012 roku McKenzie wydała swój drugi album, "Close Your Eyes", który zyskał powszechne uznanie i rozprzestrzenił jej sławę poza Australię. Album zdobył nagrodę "Best Jazz Album 'ARIA'" (australijski odpowiednik nagrody Grammy) i zapewnił jej supporty na trasach Enrico Ravy i Johna Patitucciego. W tym samym roku zdobyła pełne stypendium do Berklee College of Music w Bostonie (MA), gdzie studiowała z Joanne Brackeen i uzyskała dyplom artysty w dziedzinie wykonawstwa jazzowego. Podczas studiów w Berklee College of Music miała okazję miała okazję wykonywać swoje własne utwory w Boston Symphony Hall, na zimowych i letnich festiwalach Umbria Jazz (Włochy), Jazz Away (Włochy), Jazz Ahead w Bremie (Niemcy) oraz na festiwalach Riccione i Lucca Donna Jazz we Włoszech.
Po ukończeniu Berklee College of Music, Sarah pozostała w Stanach Zjednoczonych. Jej trzeci album, "We Could Be Lovers", został wyprodukowany przez Briana Bacchusa i wydany w Australii pod koniec 2014 roku. Biorąc pod uwagę pozytywny odbiór krytyków i jej rosnącą popularność na północnoamerykańskich scenach, album został pozytywnie oceniony przez Universal Music. Album do ogólnoświatowej dystrybucji został wydany 15 sierpnia 2015 r.
Na początku 2016 roku Universal Music Publishing we Francji podpisał z nią na wyłączność kontrakt  jako z kompozytorem na okres 5 lat. Wtedy też przeniosła się do Paryża.
W styczniu 2017 roku wytwórnia Impulse! wydała kolejny album McKenzie "Paris in the Rain", z którym artystka koncertowała przez kolejne dwa lata na całym świecie, występując na setkach festiwali, m.in. w Montreux, Montrealu, Monterrey, Stuttgarcie, Vienne, Marciac, ale także w tak odległych miejscach jak Japonia, Rosja, Chiny, Tajwan i Brazylia.
W 2018 roku Diablo Regional Arts Association w Walnut Creek (CA) zleciło McKenziemu skomponowanie i wykonanie pełnego programu koncertowego zatytułowanego "San Francisco - Paryż Zachodu", który opowiada historię rodziny historię rodziny Verdier i jej wpływ na San Francisco na przestrzeni wieków. Sarah była w stanie zaangażować najlepszych muzyków amerykańskiej sceny jazzowej, aby towarzyszyli jej w tym projekcie, który w konsekwencji został nagrany w słynnym Capitol Recording Studios w Los Angeles.
Do tego czasu Sarah przeniosła się do Londynu i w marcu tego samego roku wydała swój kolejny album "Secrets of My Heart" w wytwórni Normandy Lane Music. Po raz kolejny koncertowała na całym świecie, dopóki pandemia korona wirusa zatrzymała wszystkie trasy koncertowe w marcu 2020 roku. Sarah miała szczęście, że DRAA w Walnut Creek (CA)
dała jej kolejne zlecenie zatytułowane "Music Connects Our World", 60-minutową ekstrawagancję wideo, w którym współpracuje z innymi artystami z całego świata i wspólnie z nimi wykonuje piosenki. Filmy te zostały obejrzane przez ponad 7 milionów ludzi na całym świecie.

0''
niedziela, 29 października 2023
godz. 19:00
wtorek, 31 października 2023
DKF Klaps: Pierwszy dzień mojego życia
Czwórkę głównych bohaterów nowego filmu Paola Genovese dzieli wiele, ale łączy poczucie życiowej beznadziei. Rozczarowanie miesza się z frustracją i myślami, że może najlepszym wyjściem byłoby to wszystko przedwcześnie zakończyć. Kiedy poczucie przygnębienia jest już nie do wytrzymania, na drodze każdego z nich staje tajemniczy mężczyzna. Ma on dla bohaterów niezwykłą propozycję. Chce im pokazać, jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby faktycznie miało ich zabraknąć. Napoleon, Arianna, Emilia i Daniele otrzymują drugą szansę i możliwość przemyślenia swojej decyzji raz jeszcze.W ciągu 7 dni nieznajomy mężczyzna (Toni Servillo) będzie konfrontował ich z przeżytymi traumami, ale też pokaże, że życie nadal może być piękne, a jego urok kryje się w sprawach ważnych, ale i drobiazgach. I co utracą, jeżeli zdecydowaliby się jednak popełnić samobójstwo.Paolo Genovese nie zawodzi i ponownie wciąga widzów w fascynującą grę psychologiczną.
Opis dystrybutora
117''
wtorek, 31 października 2023
godz. 18:00
sobota, 18 listopada 2023
Bajkowa Sobota - Czekamy na Świętego Mikołaja
Listopad to bardzo pracowity czas dla Świętego Mikołaja, więc postanowiliśmy Mu pomoc. Podczas warsztatów wykonamy piękne prezenty, które 6 grudnia będą mogły sprawić radość, tym którzy zostaną nimi obdarowani. Powoli będziemy wprowadzać się w świąteczny nastrój. Przystań Twórcza na ten dzień zamieni się w Warsztat Świętego Mikołaja a Uczestnicy w Jego najlepszych Pomocników! Oprócz stanowisk, na których wykonamy wspólnie prace plastyczne, czekają na Was mikołajkowe zagadki a dla Opiekunów - kącik kawowy.
150''
sobota, 18 listopada 2023
godz. 11:00
sobota, 25 listopada 2023
Wiedeńskiej operetki czar. Niezapomniane melodie Wiednia
Wykonawcy: 
Jolanta Bobras - sopran, 
Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy, 
Emilia Klimczak - sopran, 
Dariusz Pietrzykowski – tenor, 
Kamil Zawadzki – skrzypce, 
Robert Stefański-klarnet, 
Marcin Werner – fortepian, kierownictwo muzyczne. 

Prowadzenie koncertu: Krystyna Pietranek-Kulis

Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. 
Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną?...Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i  wiedeńskiej wytworności, elegancji , trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit. Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką. Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu.

Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy – przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji. Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc „muzyczny klan” wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu.

Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy i Karagandy, złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów - od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe.
0''
sobota, 25 listopada 2023
godz. 17:00
sobota, 16 grudnia 2023
Bajkowa Sobota - Skrzaty przygotowują Święta
„Coraz bliżej Święta…” a co się robi przed Świętami? Oprócz porządków? :) Ozdoby Świąteczne!!! Żeby umilić Państwu ten magiczny czas, zapraszamy na warsztaty, podczas których własnoręcznie wykonamy piękne bożonarodzeniowe dekoracje i nie tylko… We wszystkim pomogą nam Skrzaty – małe Chwaty! Według legend skrzaty to niewielkie istoty, które w zamian za dobre traktowanie, otaczały rodzinę opieką, symbolizują właśnie szczęście rodzinne, które w czasie Bożego Narodzenia jest najważniejsze! Jak zawsze czekać będzie na Państwa Ekipa Przystani Twórczej, z którą wykonacie piękne prace, będą upominki oraz kącki kawowy.

150''
sobota, 16 grudnia 2023
godz. 11:00
sobota, 20 kwietnia 2024
Trubadurzy
Trasa koncertowa legendarnego zespołu Trubadurzy, których piosenki śpiewała cała Polska, takie jak: Znamy się tylko z widzenia, Kaśka, Krajobrazy, Przyjedź mamo na przysięgę itp.

Trubadurzy to polski zespół rhythm and bluesowy. W klasycznym okresie swojej twórczości, między 1968 a 1976 rokiem, grupa wytworzyła charakterystyczne brzmienie łączące rock and rolla ze stylistyką wschodniosłowiańskiej muzyki ludowej.

Skład Zespołu:
-Marian Lichtman
-Sławomir Kowalewski
-Jacek Malanowski
-Tadeusz Urbański
0''
sobota, 20 kwietnia 2024
godz. 18:00