wybierz datę
Luty
Śr
01
Cz
02
Pt
03
So
04
Nd
05
Pn
06
Wt
07
Śr
08
Cz
09
Pt
10
So
11
Nd
12
Pn
13
Wt
14
Śr
15
Cz
16
Pt
17
So
18
Nd
19
Pn
20
Wt
21
Śr
22
Cz
23
Pt
24
So
25
Nd
26
Pn
27
Wt
28
zobacz wszystko

Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
sobota, 4 lutego 2023
SPARE BRICKS - A PINK FLOYD TRIBUTE BAND
DARK SIDE OF THE MOON PO POLSKU

●Pink Floyd nagrał mnóstwo genialnych albumów oraz „The Dark Side of the Moon”, dla którego… brakuje skali! Idealne połączenie budzącej emocje muzyki i poruszających tekstów powoduje, że można odbierać tę płytę zarówno „tylko” jako dzieło doskonałe estetycznie, jak i przesłanie do kochających i nienawidzących, walczących i pracujących, żyjących i umierających. Czyli do każdego z nas…
●24 marca 2023 r. przypada 50. rocznica brytyjskiej premiery „The Dark Side of the Moon”. Z tej okazji zespół SpareBricks zaprasza do Jeleniej Góry, gdzie zaprezentuje swoją wersję płyty wszechczasów, wzbogacony innymi, największymi przebojami zespołu
● koncert wzbogacony będzie wizualizacjami i laserami
● Klimat zapewnią miejsce, wizualizacje i laserowa oprawa oraz polskie tłumaczenie, które pozwoli słuchaczom wejść głębiej w niepokojące przesłanie albumu. To już kolejny album Pink Floyd, który SpareBricks wykonuje po polsku. Kilka lat temu grupa przedstawiła na wielu koncertach świetnie przyjętą polską wersję „The Wall”.

● Zespół wystąpi w składzie:
- Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,
- Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, syntezator basowy,
- Paweł Wrocławski – gitara elektryczna,
- Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna,
- Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe,
- Michał Witiak – perkusja.

● Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.

0''
sobota, 4 lutego 2023
godz. 19:00
wtorek, 7 lutego 2023
DKF KLAPS: Niebezpieczni dżentelmeni
Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…
Filmweb.pl
107''
wtorek, 7 lutego 2023
godz. 18:00
wtorek, 14 lutego 2023
Kino na ferie: Wilk, lew i ja
Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!
Filmweb.pl
99''
wtorek, 14 lutego 2023
godz. 10:30
DKF KLAPS: Nitram
Młody chłopak dokonuje w Port Arthur największej masakry w historii Australii.
110''
wtorek, 14 lutego 2023
godz. 18:00
wtorek, 21 lutego 2023
Kino na ferie: Uwolnić Poly
Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.
Filmweb.pl
105''
wtorek, 21 lutego 2023
godz. 10:30
DKF KLAPS: Godland
Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott CrossetHove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik i bajarz Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolo-nizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia.
Filmweb.pl
138''
wtorek, 21 lutego 2023
godz. 18:00
sobota, 25 lutego 2023
Kabaret Czesuaf
KABARET CZESUAF nie zwalnia tempa. Po doskonale przyjętym przez widzów programie "Przyjęcie" czwórka Cześków rusza w Polskę z całkowicie nowym programem zatytułowanym "Skandal!". Nowe historie, intrygujące postaci, nieoczekiwane rozwiązania, a to wszystko osadzone w naszej codziennej, nie zawsze łatwej rzeczywistości. Popatrzcie na otaczający świat oczami trzech przystojniaków z piękną i energiczną blondynką na czele. Dajcie się im wciągnąć w pełną zaangażowania podróż po skeczach i piosenkach, które każdemu gwarantują blisko dwie godziny doskonałej rozrywki na najwyższym poziomie. Pozwólcie się zaprosić do wspólnej, skandalicznie dobrej zabawy.

Jak to skomentować? To po prostu SKANDAL!!! -icznie śmieszny program

Uwaga program, może zawierać wulgaryzmy!
0''
sobota, 25 lutego 2023
godz. 16:00
niedziela, 26 lutego 2023
Poranek Rodzinny - folkowe love. Zimę żegnamy, wiosnę wzywamy. (Śląsk)
W lutym 2023 roku na poranku odwiedzamy Śląsk! Słońce zwycięża, nastaje czas wiosny! Żegnamy brzydką zimową pannę, wygonimy Marzannę! Poznamy obrzędy i zwyczaje z okolic śląskich wsi, te które dotyczą powitania wiosny, nauczymy się śląskich tańców i zabaw. Wykonamy również ekologiczną Marzannę.
Gorąco zapraszamy! 

Poranki prowadzą: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej. 

Wszystkie Poranki odbywają się w sali widowiskowej JCK Muflon, ul. Cieplicka 172 Jelenia Góra, cena 30 zł/dziecko, dorośli bezpłatnie. 
Bilety dostępne na www.bilety.jck.pl oraz w sekretariacie JCK Muflon.
0''
niedziela, 26 lutego 2023
godz. 12:00
wtorek, 28 lutego 2023
DKF KLAPS: Blisko
13-letni Léo i Rémi są nierozłączni. Towarzyszą sobie zarówno w ważnych życiowych wydarzeniach, jak i na co dzień. Wydawać by się mogło, że ich przyjaźni nic nie jest w stanie zagrozić. Jednak zawiść innych, pojawiające się plotki i typowe dla wieku dojrzewania zagubienie w świecie sprawiają, że w pewnym momencie Léo zaczyna oddalać się od swojego przyjaciela.
Filmweb.pl
105''
wtorek, 28 lutego 2023
godz. 18:00
piątek, 3 marca 2023
Teatr Maska: PARADOX
Nagroda "SREBRNY KLUCZYK" - Najlepsza Kreacja Aktorska 2021
scenariusz, reżyseria i scenografia: Krzysztof Pulkowski
Występuje: Krzysztof Rogacewicz
multimedia i oprawa muzyczna: Marek Oleksy
projekt plakatu: Bogumiła Twardowska-Rogacewicz

Produkcja:
Teatr MASKA
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

link do trailera:

https://youtu.be/vFxDhzVUgPM

PARADOX
Autorski dramat inspirowany dwiema książkami Josepha Hellera Paragraf 22 i Closing Time.
Wizyjna opowieść pełna przewrotnych akcji i napięcia dramaturgicznego. Zwraca się wprost do wrażliwości widza i wiedzie jego emocje na wyprawę… na groteskową wycieczkę szlakiem strachu o
własne życie. Spektakl ukazuje bezsens wojny i wojska jako instytucji, obnaża wszelkie mechanizmy rządzące się logiką absurdu. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, idiotów i oportunistów, ale nade wszystko ludzi, którzy pragną jednego – przeżyć. I z drugiej strony to współczesne spojrzenie  bohatera na otaczający nas świat, który jest również pełen paradoksów i stanowi chory system, do którego niestety wszyscy  jesteśmy "wtłoczeni".
Powaga przeplata się z groteską, a mądrość z głupotą. Wszystko wzięte jest w cudzysłów, choć kontekst prezentacji jest jak najbardziej poważny – jest nim bowiem troska o ludzkie życie.
W spektaklu bohater ON (Krzysztof Rogacewicz) wciela się w kilkanaście całkowicie różnych postaci ukazując pełen wachlarz swoich możliwości.
Spektakl mówi o tym, że każdy może swój strach pokonać…
ŚMIECHEM…
0''
piątek, 3 marca 2023
godz. 18:00
Sebastian Riedel i Cree
Sebastian Riedel & Cree  to zespół grający rocka,stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70
Zespół Cree powstał w 1994 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.

Bilety - 89 zł, w dniu koncertu - 99 zł.

0''
piątek, 3 marca 2023
godz. 19:00
piątek, 17 marca 2023
Voo Voo - Premiera
VOO VOO - PREMIERA - KONCERT PROMUJĄCY NOWĄ PŁYTĘ 

Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Premiera” (wyd. Agora), jest po części wynikiem doskonałej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio. Podczas koncertu zespól zaprezentuje utwory z najnowszej płyty, a także te najbardziej znane i cenione przez fanów. 

Tak o powstawaniu albumu mówi sam Wojciech Waglewski: „Przy okazji tych nagrań doszło do fantastycznej współpracy z dwiema kobietami: Mashą Natanson, której talent naprawdę zasługuje na rozpowszechnienie i jeśli choć trochę nam się to udało to już jest to sukces. Spotkanie z Hanią Rani było wyjątkowo i zaskakująco wręcz spójne, gdyż jak się okazało moja anarchia harmoniczna i nieprzewidywalność inwencji muzyków zespołu są jej bliskie. Spotkania zespołu w studiu były bardzo intensywne. Nagrania trwały krótko po to by nie uronić nic z energii, którą mamy nadzieję przenieść na scenę za niebawem. To jest płyta Voo Voo, brzmi jak płyta Voo Voo, wygląda jak płyta Voo Voo i smakuje jak płyta Voo Voo. Smacznego… Wagiel”

0''
piątek, 17 marca 2023
godz. 19:00
piątek, 24 marca 2023
Michał Bajor - No, a Ja?
Michał Bajor - „No, a ja?”, to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką  Michała.
 
W rezultacie Michał Bajor skomponował aż pięć utworów! Pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów - trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus. 
 
Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. Artyście towarzyszą również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat.
 
Zapraszamy na koncert pełen i wspomnień, i autorskich nowości.

0''
piątek, 24 marca 2023
godz. 19:00