wybierz datę
Maj
Nd
01
Pn
02
Wt
03
Śr
04
Cz
05
Pt
06
So
07
Nd
08
Pn
09
Wt
10
Śr
11
Cz
12
Pt
13
So
14
Nd
15
Pn
16
Wt
17
Śr
18
Cz
19
Pt
20
So
21
Nd
22
Pn
23
Wt
24
Śr
25
Cz
26
Pt
27
So
28
Nd
29
Pn
30
Wt
31
zobacz wszystko

Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
wtorek, 24 maja 2022
DKF Klaps: Lingui
Amina mieszka na rozpalonych słońcem przedmieściach stolicy Czadu, Ndżameny, gdzie samotnie wychowuje piętnastoletnią Marię. Każdy dzień jest walką o to, by los córki był lepszy od tego, który stał się udziałem jej matki, ciężko pracującej na kruchą stabilizację. Ale jeden dzień i jedna wiadomość wystarczą, by świat bohaterek „Lingui” runął jak domek z kart. Maria jest w ciąży i chce ją usunąć. W kraju, w którym aborcja jest zarówno grzechem, jak i przestępstwem, pomoc zrozpaczonej nastolatce niesie ze sobą ogromne ryzyko. Czy Amina zdecyduje się na walkę, która z góry wydaje się przegrana? 
Filmweb.pl
87''
wtorek, 24 maja 2022
godz. 18:00
piątek, 27 maja 2022
Między nami - warsztaty malarskie
27 - 29.05.2022 / piątek – sobota – niedziela 

MALARSTWO NA DREWNIE TUSZEM 

Tematem majowych warsztatów stanie się jedna z najstarszych technik malowania na drewnie. Przy użyciu farby lub tuszu zdobione przygotowane fornirowane formatki, oraz drobne przedmioty wykonane z drewna. Przez trzy dni uczestnicy pokryją artystycznymi wzorami drewniane powierzchnie zgłębiając technikę lawowania. Charakterystyczne dla tej formy zdobnictwa jest cieniowanie tuszem i nakładanie kilku warstw tego samego koloru, co pogłębia przestrzenność oraz plastyczność dzieła. Głównymi narzędziami staną się pędzle, piórka oraz rapidografy. Zabiegi te stosuje się także do podkolorowania rysunku konturowego- wykonania ciemnych partii (tzw. cieniowanie plamą) oraz stworzenia efektów światłocieniowych.
Będziemy pracować realizując kolejno program:
Wprowadzenie – rys historyczny.
Omówienie narzędzi.
Przygotowanie podłoża.
Techniki nanoszenia ornamentu na drewno.
Techniki szablonowe.
Zdobienia linearne.
Technika negatyw / pozytyw.
Cieniowanie / lawowanie.
Zabezpieczenie powierzchni.
Uszlachetnienie powierzchni.

Warsztaty przygotuje i poprowadzi Bartosz Markowski, artysta, rzemieślnik, pasjonat dawnych sztuk stolarskich.

Szczegółowy harmonogram na stronie: https://www.jck.pl/article/249/zapraszamy-do-uczestnictwa-w-darmowych-warsztatach-rzemiosla-artystycznego-27-29052022/
0''
piątek, 27 maja 2022
godz. 10:00
Między nami - warsztaty ceramiczne
27 - 29.05.2022 / piątek – sobota – niedziela 

CERAMIKA UŻYTKOWA – GLINA + DREWNO + METAL

Ceramika użytkowa i to, co przy niej na stole, będzie tematem następnego spotkania. Wykonamy naczynia gliniane: dzbanek, imbryk, czarki, kubeczki, filiżanki, a także podstawki oraz akcesoria drewniane do ekspozycji szlachetnych naczyń. Będziemy korzystać z licznych inspiracji, kultury wielu narodów- japońskiej w ceremonii picia zielonej herbaty, angielskiej miłości do ciemnego naparu, czy włoskiego kultu kawy. Z naturalnego drewna i gałęzi wykonamy rączki imbryków, gałki pokrywek oraz uchwyty łyżeczek. Z polerowanego drewna stworzymy tacki lub podstawki na zestawy naczyń, szlifując, polerując i barwiąc drewniane dechy. Podczas zajęć użyjemy buczyny, orzecha i innych szlachetnych gatunków, dzięki czemu zainteresowani będą mogli poznać różnorodność kolorów, twardości i rysunków wielu odmian drewna. Starannie, z dbałością o detale, wykonamy z gliny indywidualne, zaprojektowane przez uczestników zestawy stołowe, które posłużą im do celebracji naparów. Imbryki i czajniczki będą szkliwione oraz wypalane w piecu elektrycznym w temperaturze 1220 st C.
Liczba miejsc ograniczona, 12 osób w grupie.

Warsztaty przygotuje i poprowadzi mgr sztuki Mirosław Kulla- absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wydziału Ceramiki i Szkła. 
Artystka konstruuje i własnoręcznie buduje piece do wypału ceramiki, wykorzystując tradycyjne, jak i  nowoczesne materiały ogniotrwałe.  Jest aktywnie działającym autorem artystycznych pokazów plenerowych i akcji performatywnych. Od 1999 roku prowadzi autorską pracownię artystyczną w Jeleniej Górze, oraz autorską pracownię ceramiki artystycznej i użytkowej przy Jeleniogórskim Centrum Kultury. 0''
piątek, 27 maja 2022
godz. 10:00
niedziela, 29 maja 2022
Poranki Rodzinne - Smok Wawelski i sprytny szewczyk
I znów zawitamy do Krakowa. Tym razem po to, aby poznać Wawelskiego Smoka i sprytnego szewczyka. Jak pokonał groźnego stwora? Czy smoki naprawdę istniały? A może nadal latają po niebie? Zapraszamy odważnych śmiałków, którzy nie boją zmierzyć się z tą tajemnicą!

Poranki prowadzą: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej.

Wszystkie Poranki odbywają się w sali widowiskowej JCK Muflon, ul. Cieplicka 172 Jelenia Góra, cena 30 zł/dziecko, dorośli bezpłatnie.

0''
niedziela, 29 maja 2022
godz. 12:00
wtorek, 31 maja 2022
DKF Klaps: Gdzie jest Anne Frank
Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest oczywiście „Dziennik Anne Frank”, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać. W swojej niezwykłej podróży przez miejskie zaułki i historię rodziny Franków Kitty spotyka Petera, chłopca pomagającego uchodźcom. Łączy ich wspólna misja – wskrzeszenia ducha Anne Frank i przebudzenia sumień. Ari Folman, syn polskiej Żydówki, która przetrwała Holokaust, w swoim najnowszym filmie powraca do tematu pamięci i traumy. „Gdzie jest Anne Frank” to animacja „żarliwa, przejmująca, zachwycająca wizualnie” – jak określił ją krytyk „The Guardian” – oraz idealnie trafiająca w swój czas. Na jej ostateczny kształt i przesłanie wpłynął kryzys uchodźczy z 2015 roku, który rozwiał złudzenie, że wojna, ucieczka i wykluczenie to doświadczenia na zawsze zamknięte w muzeach i na kartach podręczników historii. To głęboko humanistyczny film wzywający do pomocy słabszym, tolerancji i solidarności z każdym człowiekiem w potrzebie.
Opis dystrybutora
99''
wtorek, 31 maja 2022
godz. 18:00
wtorek, 7 czerwca 2022
DKF Klaps: Wszystko wszędzie naraz
Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do "multiwersum": sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę. Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście. 
Filmweb.pl
140''
wtorek, 7 czerwca 2022
godz. 18:00
wtorek, 14 czerwca 2022
DKF Klaps: Infinite storm
Pam Bales (Naomi Watts) wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wznie-sienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się heroiczną siłą. Spotyka bowiem wyczerpanego mężczyznę, zupełnie nieprzygotowanego na wyprawę w tak niebezpieczne miejsce. Jeśli nie udzieli mu pomocy, najpewniej umrze. Z kolei gdy się na to zdecyduje, sama może zginąć. 
Filmweb.pl
98''
wtorek, 14 czerwca 2022
godz. 18:00
piątek, 17 czerwca 2022
DIALOGI - warsztaty plecionkarskie
17.06 – 19.06.2022 / piątek – sobota – niedziela 

WARSZTATY PLECIONKARSKIE 

WIKLINOWE KOSZE PIKNIKOWE – warsztaty plecionkarskie 
Warsztat wikliniarski będzie obejmować wiedzę teoretyczną i praktyczną, potrzebną do stworzenia użytecznych obiektów z naturalnej wikliny oraz ratanu. Każdy z uczestników wykona kosz piknikowy, z pałąkiem lub uchwytami. Dla zaawansowanych program będzie wzbogacony o inne elementy wyposażenia, do wykonania z wikliny. Klapki do zamykania koszy, tacki, mniejsze koszyki, przegródki wewnątrz kosza.
Uczestnicy będą mieli do dyspozycji wiklinę świeżą - zieloną, a także parzoną 
i okorowaną, taśmę wiklinową i ratanową, ratan, kije wiklinowe, sznurki z trawy oraz inne materiały naturalne. Do realizacji zadania posłuży pełne wyposażenie w narzędzia 
i przybory, takie jak noże, sekatory, metalowe pobijaki, czy młotki. Spotkanie ma na celu nie tylko zgłębienie wiedzy o wykorzystywanych materiałach, czy przybliżenie grupie tematu pozyskiwania surowców oraz przygotowania ich do pracy plecionkarskiej.  Wszyscy zainteresowani nauczą się projektować i konstruować wyroby plecionkarskie i z tą konkretną wiedzą każdy zaprojektuje i wykona własną formę użytkową.
Liczba miejsc ograniczona, dziesięć osób w grupie.

Warsztaty przygotuje i poprowadzi Marcin Makaś, mgr sztuki, artysta plastyk, pedagog sztuki, terapeuta. Absolwent Wydziału Grafiki i Architektury Wnętrz WSSU w Szczecinie (obecnie Akademia Sztuki). Zajmuje się sztuką włókna, rysunkiem i scenografią. Projektuje i tworzy formy przestrzenne z wikliny (w tym żywo rosnące), obiekty architektoniczne, wnętrza, wystawy, meble i przedmioty codziennego użytku. Prace artysty można oglądać w muzeach w Polsce i Czechach. Realizuje autorskie warsztaty artystyczne, zajęcia arteterapii, edukacji twórczej, rewalidacji przez sztukę i twórczej ekspresji w psychoterapii. Prowadzi warsztaty i panel „wiklina w terapii” na odbywającym się co 4 lata Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa. W 2019 r. za swoją twórczość i działalność edukacyjną odznaczony został medalem Narodowego Francuskiego Bractwa Szlachetnej Wikliny.

Szczegółowy harmonogram na stronie: https://www.jck.pl/article/248/polsko-czeskie-warsztaty-artystyczne-dialogi-17-19062022/
0''
piątek, 17 czerwca 2022
godz. 09:30
Dialogi - warsztaty ceramiczne
17.06 – 19.06.2022 / piątek – sobota – niedziela 
    
WARSZTATY CERAMICZNE – Ceramiczne zestawy naczyń piknikowych

CERAMICZNE ZESTAWY NACZYŃ PIKNIKOWYCH – warsztaty ceramiki
Uczestnicy warsztatów ceramicznych zapoznają się podstawowymi technikami lepienia i formowania ceramiki oraz wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą tego zagadnienia. Pracownia będzie wyposażona w narzędzia i przybory do pacy ceramika, a także glinę jasną szamotową, oraz glinę porcelitową z szamotem, angoby, szkliwa i tlenki. 
W trakcie trzydniowego spotkania wykonamy naczynia gliniane: imbryk, talerzyk, czarkę, podstawki oraz akcesoria drewniane. Będziemy korzystać z dorobku wielu kultur i tradycji inspirując się bogactwem wzorów i zastosowań glinianych naczyń. Z drewna wykonamy tackę lub podstawki na zestaw naczyń. Wykonamy drewniane rączki imbryków, kubków lub misek. Drewniane rączki do łyżek. Użyjemy drewna ciętego oraz klonowych, dębowych i orzechowych gałęzi . Z gliny starannie i z dbałością o detale wykonamy indywidualny zestaw do picia herbaty, kawy czy ziół. Wypał powstałych prac odbędzie się 
w temperaturze do 1230 st C w piecu elektrycznym. 

Warsztaty przygotuje i poprowadzi mgr sztuki Mirosław Kulla – artysta plastyk, pedagog sztuki, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wydziału Ceramiki i Szkła. Artysta od 1999 roku prowadzi autorską pracownię artystyczną w Jeleniej Górze, oraz autorską pracownię ceramiki artystycznej i użytkowej przy Jeleniogórskim Centrum Kultury. Zawodowo uczy sztuki rzemiosła artystycznego – ceramiki. Przygotowuje i realizuje programy edukacyjne, warsztaty w dziedzinie rzemiosł artystycznych, sztuk plastycznych oraz wiedzy przyrodniczej.
Artysta konstruuje oraz buduje piece do wypały ceramiki, wykorzystując tradycyjne oraz nowoczesne materiały ogniotrwałe. Uczestnik sympozjów, autor wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Artysta realizuje instalacje, obiekty, „kolekcje” w różnych technikach: ceramika, drewno, kamień, szkło, fotografia.  

Szczegółowy harmonogram na stronie https://www.jck.pl/article/248/polsko-czeskie-warsztaty-artystyczne-dialogi-17-19062022/
0''
piątek, 17 czerwca 2022
godz. 09:30
niedziela, 19 czerwca 2022
Poranki Rodzinne - Zaczarowany kwiat paproci
Na finał Poranków Rodzinnych wyruszamy na poszukiwania legendarnego kwiatu paproci. Poznamy tradycje świętojańskiej nocy, rozpalimy bezpieczne ognisko, przez które będziemy skakać i upleciemy wianki!

Poranki prowadzą: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej.

Wszystkie Poranki odbywają się w sali widowiskowej JCK Muflon, ul. Cieplicka 172 Jelenia Góra, cena 30 zł/dziecko, dorośli bezpłatnie.
0''
niedziela, 19 czerwca 2022
godz. 12:00
wtorek, 21 czerwca 2022
DKF Klaps: Najgorszy człowiek na świecie
Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu. 
Filmweb.pl
108''
wtorek, 21 czerwca 2022
godz. 18:00
wtorek, 28 czerwca 2022
DKF Klaps: Trzy piętra
Nanni Moretti przeplata trzy historie - jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości (prowadzący pod wpływem alkoholu syn surowego sędziego powoduje śmiertelny wypadek). "Trzy piętra" to również wzruszająca, uniwersalna opowieść o murach, które skrywają tajemnice, są niemym świadkiem chwil pięknych i tragicznych. 
Filmweb.pl
119''
wtorek, 28 czerwca 2022
godz. 18:00
niedziela, 11 września 2022
Miłosna pułapka
Znakomita komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną walkę między kobietą i mężczyzną. Stawką jest prawdziwa miłość. Kim byśmy byli, gdyby nie ona? Tak jak w życiu, podobnie między głównymi bohaterami relacje ewaluują wywołując coraz silniejsze emocje. Czy pokonają strach przed bliskością? Czy zdadzą się na instynkt? Czy zrozumieją, czego chcą od życia i co są gotowi poświęcić, żeby dostać to, czego pragną?

Spektakl dla widzów dorosłych!
0''
niedziela, 11 września 2022
godz. 18:00