wybierz datę
Maj
Śr
01
Cz
02
Pt
03
So
04
Nd
05
Pn
06
Wt
07
Śr
08
Cz
09
Pt
10
So
11
Nd
12
Pn
13
Wt
14
Śr
15
Cz
16
Pt
17
So
18
Nd
19
Pn
20
Wt
21
Śr
22
Cz
23
Pt
24
So
25
Nd
26
Pn
27
Wt
28
Śr
29
Cz
30
Pt
31
zobacz wszystko

Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
wtorek, 21 maja 2024
DKF Klaps - Czasem myślę o umieraniu
Fran (Daisy Ridley) jest przykładem typowej introwertyczki. Mieszka sama, stroni od ludzi, mimo że w pracy jest na nich poniekąd skazana, a jakiekolwiek głębsze relacje napawają ją autentycznym przerażeniem. Do bólu uporządkowane życie kobiety wypełnia monotonia, a każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. Śniadanie, kilka godzin spędzonych w biurze przed monitorem, powrót do domu, kolacja i sen. Tyle, że tak naprawdę nikt nie wie, o czym Fran przez cały ten czas rozmyśla. Sposób na pokonanie codziennej nudy ma dość oryginalny, a jest nim snucie fantazji na temat tego, w jakich okolicznościach mogłaby umrzeć. Od zwykłego wypadku samochodowego przez bardziej fantazyjne, a zarazem brutalne zdarzenia, jak chociażby uduszenie przez węża. Z tych makabrycznych rozmyślań bohaterkę wybija nowy kolega z pracy, Robert (Dave Merheje), który ku jej zdziwieniu nie tylko interesuje się Fran, ale w końcu postanawia zaprosić ją do kina.
Filmweb.pl
91''
wtorek, 21 maja 2024
godz. 18:00
środa, 22 maja 2024
Trąbalscy na tropie pamięci
22 maja 2024 r. O godz. 17:00 w JCK na ul. Bankowej 28/30, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze oraz Jeleniogórskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają Państwa do muzycznego świata zaplątanych trąb, radosnych ogonków i kłopotów spadających na cztery łapy!!! 

 Bajka pt. "Trąbalscy na tropie pamięci" napisana przez Martynę Pelc (absolwentkę naszej szkoły oraz studentkę 2 roku Choreografii na AWF w Poznaniu), nawiązując do wiersza "Słoń Trąbalski" Juliana Tuwima, opowiada historię rodziny słoni i ich przyjaciół z Afrykorii, którzy próbują pomóc słoniowi Tomaszowi odnaleźć jego zaginioną pamięć, ale napotykają po drodze naprawdę abstrakcyjne i niewiarygodne problemy!

 Bajka będzie czytana przez Jacka Grondowego - aktora Jeleniogórskiego Teatru im.Cypriana Kamila Norwida i scenariopisarkę Martynę Pelc (która wcieli się w rolę Banii Trąbalskiej), w towarzystwie oprawy muzycznej - uczniów, nauczycieli oraz absolwentów PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze. 

Reżyser i vocal: Daria Wyrostek-Pelc Przygotowanie chóru „Cieplickie Trele": Monika Frąckiewicz-Motyka 
Przygotowanie zespołu gitarowego: Monika Oślak 
Przygotowanie wokalnego zespołu dziecięcego klas 1-3: Jolanta Popielarz Przygotowanie zespołu fletowego i libretto: Ela Płachciak 
Flet poprzeczny: Hania Ostrowska 
Taniec współczesny: Pola Kaczmarek Przygotowanie zespołu perkusyjnego: Tomasz Kujawa 
Przygotowanie zespołu klarnetowego: Dominika Łukasiewicz 
Vokal: Nina Pietruczuk 
Przygotowanie zespołu smyczkowego: Marta Honczar i Weronika Morawska
Przygotowanie tancerek baletowych: Dorota Pogoda 
Fortepian: Bartosz Wasiak 
Klarnet basowy: Dominika Łukasiewicz Fortepian: Robert Wróblewski 
Saksofon: Witold Pelc 
Werbel i hihat - Jakub Bogdanowicz
Cahon - Tomasz Kujawa 

 "Pamięć jest szufladą na nasze wspomnienia, a je tworzą ludzie i czas nie do kupienia. Więc bezcenny kolego i koleżanko droga dbaj o chwile, a czeka Cię przyszłość błoga." PRZYJDŹ KONIECZNIE I UZUPEŁNIJ SWOJE WSPOMNIENIA O CUDOWNE CHWILE WŚRÓD MUZYKI!

0''
środa, 22 maja 2024
godz. 17:00
sobota, 25 maja 2024
Prezent dla Mamy, czyli warsztaty kosmetyczne i nastrojowy koncert
Z okazji Dnia Mamy przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę! Zapraszamy na warsztaty kosmetyczne, podczas których każda mama będzie miała okazję zrobić krem botaniczny na bazie ekstraktów ziołowych i olejków eterycznych. Warsztaty uzupełni prelekcja dotycząca pielęgnacji kosmetykami naturalnymi. Zajęcia poprowadzą Marta i Maciej Zawierucha z Zielonego Wulkanu. Wisienką na torcie będzie nastrojowy koncert w wykonaniu młodego wirtuoza akordeonu – Mateusza Wójcika. Na mamy czekać będzie też słodki poczęstunek oraz kawa i herbata.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona do 35 osób! Bilety w cenie 60 zł dostępne w sprzedaży na stronie bilety.jck.pl oraz w sekretariatach JCK.
90''
sobota, 25 maja 2024
godz. 16:00
niedziela, 26 maja 2024
Piotr Bałtroczyk
Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''. 
To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. 
Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy. 
Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków. 
Z BE - jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz –„słowa sypią się jak gówno z barana”. 
BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg,lekturę, czy gitarę. 
Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności. 
Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. 

Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. 
Wszystko jest inspiracją … 
Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei … 
Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … . 

0''
niedziela, 26 maja 2024
godz. 17:00
wtorek, 28 maja 2024
DKF Klaps - Życie i niezwykle przygody żołnierza Iwana Czonkina
Jest rok 1941. Żołnierz Iwan Czonkin dostaje rozkaz pilnowania zepsutego samolotu, który awaryjnie wylądował we wsi Krasnoje. Wybucha wojna, przełożeni zapominają o wartowniku, ale on dzielnie trwa na posterunku… Prosty chłopski rozsądek i prostoduszność radzieckiego szeregowca sprawiają, że z nieustającym zdumieniem przygląda się on otaczającej go rzeczywistości, demaskując absurdy i zakłamanie systemu sowieckiego.

114''
wtorek, 28 maja 2024
godz. 18:00
wtorek, 4 czerwca 2024
DKF Klaps - Watch Docs prezentuje
Festiwal Watch Docs prezentuje

7-my sierpnia r. Michał Bolland. Polska 2020. 29 min. 
Przez Polskę 2020 roku przeszło homofobiczne tsunami. Osoby LGBT, które jako wroga wskazała partia rządząca, stały się obiektem intensywnej nagonki władzy wspieranej przez kościół i funkcjonariuszy mediów publicznych. Przełom nastąpił 7 sierpnia - w dniu, kiedy społeczność LGBT powiedziała dość, demonstrując na ulicach Warszawy w obronie jednej z nich - aktywistki Margot. Tego dnia siła tęczowej solidarności zderzyła się z brutalną agresją policji. Doszło do głośnych, pokazowych zatrzymań, w wyniku których 48 uczestniczek i uczestników protestu trafiło do aresztu. Wśród nich bohaterki i bohaterzy wstrząsającego filmu Michała Bollanda - Kajetan, Kamila, Krem oraz Julia i jej partnerka. Ich historie pozwalają zrozumieć i odczuć, jaką cenę za homofobię i transfobię władzy płaci nieheteronormatywna część polskiego społeczeństwa. A także - w jakiej sytuacji znalazł się ruch na rzecz praw osób LGBT. Nazywany czasem polskim Stonewall, 7 sierpnia może przejść do historii. Czy rzeczywiście obudził wreszcie w Polsce "queer rage"? Posłuchajcie bohaterek i bohaterów filmu. 
Filmweb.pl

Pegasus. Szpieg w moim telefonie (Pegasus, unespiondansvotrepoche) r. AnnePoiret. Francja 2023. 52 min. 
W lipcu 2021 świat po raz pierwszy usłyszał o Pegasusie - izraelskim oprogramowaniu inwigilacyjnym. Dzięki bezprecedensowemu wyciekowi danych międzynarodowe śledztwo prowadzone przez ForbiddenStories ujawniło istnienie ponad 50 000 potencjalnych ofiar Pegasusa – wyrafinowanego narzędzia szpiegowskiego opracowanego przez izraelską firmę NSO Group. Wśród ofiar byli dziennikarze, obrońcy praw człowieka, prawnicy, politycy, naukowcy, biznesmeni. Zajmujący się sprawą dziennikarze odtwarzają kolejne kroki prowadzące do ujawnienia wyników śledztwa i demaskują autorytarne działania władz, naruszenia prywatności obywateli i ich skutki. Pegasus wykorzystywany był (i jest) między innymi do walki z opozycją, odkrywania źródeł dziennikarskich i poznawania planów aktywistów. W Polsce ujawniono nazwiska konkretnych osób, które szpiegowano przy pomocy Pegasusa.

20 dni w Mariupolu (20 dniv v Mariupoli) r. MstyslavChernov. Ukraina 2023. 94 min. 
Bezkompromisowy dokument, którego nie da się zapomnieć: relacja dokumentująca zagładę tytułowego miasta, autorstwa jedynego dziennikarza, który pozostał w nim do końca. Film Czernowa, który z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codzienne życie mieszkańców Mariupola, to nie reporterski zapis wydarzeń, ale przeszywający, pełen pasji dokumentalny akt oskarżenia. A jednocześnie pełnoprawne filmowe dzieło, zrealizowane z imponującą formalną dyscypliną. Niewiele filmów ogląda się w takim napięciu – od pierwszych minut aż po finał, ujawnia, w jaki sposób udało się wywieźć ten materiał z okupowanej strefy. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny. Ale Czernow i ekipa nie czynią tego, by szokować. Ich intencją jest pozostawienie świadectwa – i wstrząśnięcie sumieniem świata. Film tylko dla widzów dorosłych. 

0''
wtorek, 4 czerwca 2024
godz. 18:00
wtorek, 11 czerwca 2024
DKF Klaps - Perfect Days
Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny KōjiYakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem. 
Filmweb.pl
123''
wtorek, 11 czerwca 2024
godz. 18:00
wtorek, 18 czerwca 2024
DKF Klaps - Civil War
Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.
Filmweb.pl
109''
wtorek, 18 czerwca 2024
godz. 18:00
wtorek, 25 czerwca 2024
DKF Klaps - Cudowni mężczyźni z korbką
Czeski reżyser Jiri Menzel w swej komedii z 1978 roku ożywia świat końca XIX wieku, kiedy to rodziła się czeska kinematografia. Pasparte jest wędrownym magikiem i zarazem wielbicielem sztuki "ożywionych fotografii". Postanawia, że wędrówkę zakończy w Pradze. Ma nadzieję, że uda mu się założyć tu pierwszy kinematograf. Namawia także młodego inżyniera Kolenaty, filmowca-maniaka do współpracy przy realizacji filmu. Ten zgadza się, ale stawia jeden warunek: w produkcji musi wziąć udział znana artystka Emilia Kolarova-Mlada. Pasparte, dzięki podstępowi, doprowadza niechętną kinu artystkę na plan. Wszystko wali się, gdy podstęp pioniera kinematografii zostaje ujawniony. Niczym nie zrażony Pasparte żeni się z bogatą wdową i dzięki jej pieniądzom zakłada kino. To tu, w pierwszym praskim kinie, Emilia Kolarova-Mlada ogląda film, który sprawia, że aktorka zgadza się wreszcie na występ przed kamerami. Jiri Menzel odwołał się w swej komedii (zmieniając nazwiska i częściowo biografie) do znanych w Pradze na przełomie wieków postaci: Viktora Ponrepo, autora krótkometrażówek Jana Krizaneckiego i Josefa Svaba-Malostranskiego. 
Filmweb.pl
90''
wtorek, 25 czerwca 2024
godz. 18:00
niedziela, 17 listopada 2024
Operetkowa Baśń dla dorosłych - Koncert Noworoczny
Koncert Noworoczny - OPERETKOWA Baśń dla dorosłych 

Za sprawą wspaniałych artystów przeniosą się Państwo do cudownego i wyjątkowego świata, pełnego miłości, czułości, wzruszeń, namiętności, gorących pocałunków... 
Usłyszycie Państwo najpiękniejsze i najznakomitsze melodie. 
Zabrzmią duety wszech czasów, wspaniałe arie, popisowe utwory instrumentalne a to wszystko podane na najwyższym poziomie. 
Gwiazdą wieczoru i wisienką na torcie będzie gwiazdorska niespodzianka – show w innej odsłonie.

Gala cieszy się wielkim powodzeniem i uznaniem, za sprawą porywających solistów, ich poruszającej i subtelnej gry scenicznej, tańca, fantastycznego kontaktu z publicznością oraz wdzięku i uroku osobistego a do tego niesamowitej wrażliwości oraz muzykalności. 
Repertuar zaczerpnięty z najbardziej znanych i lubianych melodii. 
Śpiewakom towarzyszą wspaniali Kameraliści Operetkowi, składający się z wybitnie uzdolnionych artystów nowego pokolenia muzycznego. 

Koncert jest dedykowany każdemu, kto kocha piękną, melodyjną muzykę i jest gotów by szeroko otworzyć swe serce na nowe, muzyczne i nie tylko, doznania. 
Zapraszamy do wspólnego muzykowania. 
Do zobaczenia i usłyszenia. 

Podczas koncertu zapraszamy na toast noworoczny z artystami.

Obsada: 
Joanna Wojtaszewska - Sopran 
Anna Jakiesz – Błasiak - Sopran
Kamil Roch Karolczuk - Tenor 
Mikołaj Miko Król - Tenor
Kameraliści Operetkowi

Czas trwania koncertu: ok.90 minut fantastycznej zabawy (bez przerwy).

0''
niedziela, 17 listopada 2024
godz. 18:00